| Rodinné domy na klíč | Rekonstrukce bytů | Hromadný e-mailing | HD Filmy |
PS3 Media Server - jak na to?

Moderátor: Kebi

Pravidla fóra
1. Před založením nového topicu využijte funkci fóra hledat nebo seznamu, aby nedocházelo k duplicitním tématům a nebyli tak 2 stejné topicy.
2. Obal nebo screen vždy do tagu IMG
3. Uveďte vždy krátký popisek příspěvku do tagu QUOTE
4. Uveďte informace o kvalitě do tagu QUOTE
5. Download linky vždy dávejte do tagu CODE
6. Linky směřující mimo forum, dávejte do tagu CODE
7. Případná hesla dávejte do tagu CODE

Příspěvekod Kebi » čtv led 12, 2012 7:07 pm

Popis: Přehrávání multimediálních souborů z PC na PS3 snadno a rychle

Konzole PlayStation 3 dokáže kromě hraní, přehrávání filmů a hudby ještě dalko více věcí. Ať už je to např. možnost prohlížení internetových stránek nebo možnost nainstalovat operační systém Linux. V tomto článku ale navážu na prvně zmíněné funkce a na starý článek, zabývající se streamováním multimediálních souborů z PC do PS3. Jednoduše řečeno: Návod na to, abyste si na PS3 mohli spustit cokoliv (filmy, hudba, fotografie), co máte uložené na hardisku vašeho PC. Let's go =)

Existuje mnoho způsobů jak docílit onoho streamu multimediálního obsahu. Existují výborné programy jako TVersity, Nero nebo WMP 11, v poslední době však mezi PS3 komunitou poletuje prográmek s vše řikájícím názvem "PS3 Media Server". Jak tedy už název napovídá, tak tento program je přímo vytvořen pro PlayStation 3 a jeho zprovoznění vám zabere minimum času. Musíte se jen vyvarovat několika věcem, které si teď řekneme. Jen ještě dodám, že návod je dělán pro PC se systémem Windows, ikdyž je program ke stážení i pro Linux a Mac.1) Stáhnout program

Nejnovější verze je ke stažení vždy na domovské stránce == DOWNLOAD ==


Kód Stahujte vše jen jedním účtem !! : Vybrat vše
Jen registrovaní můžou vidět odkaz. Registruj se nebo se přihlaš.


2) Instalace programu

Program nainstalujte jako každý jiný a spusťte.

3) Nastavení programu

Po spuštění program začne ihned vyhlédavat vaší PS3ku na síti (takže ji mějte zaplou a připojenou k routeru na síť). To znázorňuje první obrázek, pravděpodobně na vás ale vyskočí škaredý failed znak (druhý obrázek). Jednoduše tento problém vyřešíme, ale budeme se muset přesunout k PS3. Tam zadáme volbu "Search for Media Servers" - viz. obrázek a v programu by se mělo objevit hlášení o úspěšném propojení (třetí obrázek).


Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pokud vše proběhlo v pořádku, tak si samozřejmě musíme nasdílet složky, které chceme, aby se zobrazovaly v PS3. V programu tedy přejdeme do záložky "Navigation/Share Settings" a vybereme je.

Obrázek

4) Přehrávání hudby, filmů a fotografií z PC na PS3

Nově by se nám teď měla objevit v XMB menu ikona našeho programu. Je pod založkou Photo, Music a Video, a to proto, že např. hudební soubory najde PS3 pouze pod záložkou Music. Pokud si tedy chcete poslechnout hudbu, nemůžete ji v XMB hledat v záložce Video.


Obrázek
Obrázek

Program zvláda přehrát úplně cokoliv, protože během přenosu hudbu nebo video transkóduje. Pro stream videí v SD rozlišení vám bude postačovat obyčejný stolní počítač, na HD video už je potřeba lepší procesor, nejlépe jeden z Core 2 Duo. Také k plnyulému přehrávání HD videa je lepší mít zapojenou PS3 a PC přes ethernetový kabel, funguje je ale i přes WiFi. Já jsem během testování narazil právě na problém neplynulého přehrávání HD videa a to mám Core 2 Duo (2,4 Ghz), přenos byl však skrz WiFi. Titulky program také podporuje.

Možné chyby

Program mi nanajde PS3 na síti. Co mám dělat?
- Pravděpodobně vám spojení blokuje firewall, proto ho vypněte. Zkontrolujte také antivirový program, který může mít svůj vlastní firewall.

V PS3 se mi nezobrazují složky, které jsem si nasdílel(a) v programu. Co s tím?
- Pokud si přidáte nějaké složky na sdílení mezi PC a PS3, tak poté program vždy restartujte.

Nemůžu najít některé soubory v PS3, které jsem si nasdílel(a). Jsou tam jen prázdné složky. Co mám dělat?
- Pravděpodobně hledáte soubory v jiné založce. Pokud si chcete pustit např. nějaké video, tak v PS3 musíte cvaknout na ikonu programu v záložce Video. Pokud chcete přehrát hudbu tak v záložce Music a pokud fotografie, tak v záložce Photo.
Kebi Offline

Uživatelský avatar
V.I.P.
V.I.P.
 
Příspěvky: 369
Registrován: sob srp 06, 2011 10:07 am
U sebe: 9,338.00
Online: 27d 21h 8m 44s
Rozdal: 130 poděkování
Obdržel: 26 poděkování

Share On

Reklamní banner

Get Adobe Flash player

Zpět na Blu Ray - CZ/SK - Dubbing

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron